Erfgoed als Bouwsteen
Erfgoed is niet alleen een waardevolle herinnering aan het verleden. Erfgoed kan ook een grote rol spelen bij nieuwe ruimtelijke opgaven, zoals klimaatadaptie en woningbouw. In deze cursus leer je erfgoed strategisch te positioneren en in te zetten in duurzame projecten in de leefomgeving.

Alle informatie op een rij
Dit is alles wat je moet weten over deze cursus.
- Begindatum
- Locatie
- Online en op locatie
- Kosten
- € 425,00 (ex. 21% btw)
- Doelgroepen
-
- Medewerker gemeente, rijk of provincie
- Medewerker erfgoedorganisatie
- Tijdsduur
- 4 bijeenkomsten
- Docent
- Nathalie Vossen
Andere vragen?
Wij beantwoorden ze graag! Als je twijfelt, kunnen we je ook helpen met het kiezen van een cursus die bij jou past.
-
Begrijp welke rol erfgoed kan spelen in urgente ruimtelijke opgaven
-
Maak zelf een stadsgenese en leer deze strategisch in te zetten
-
Pas deze kennis en vaardigheden inhoudelijk én procesmatig toe in de praktijk
Wat je moet weten over deze cursus
Van klimaatadaptatie en energietransitie, tot aan woningbouw: Nederland staat voor een aantal urgente opgaven. Opgaven waarvoor we geen pasklare aanpak hebben. Wat we wél weten? Dat we veel kunnen leren van de geschiedenis. Ons erfgoed leent zich bijzonder als inspiratie maar ook als structuurdrager voor nieuwe, ruimtelijke opgaven.
Maar welke rol speelt erfgoed dan in toekomstige projecten? En hoe krijg jij daar als erfgoedprofessional grip op? Op de eerste dag van deze cursus maak je kennis met de theorie van deze cursus aan de hand van zeven bouwstenen. Tijdens de andere cursusdagen verdiep je deze kennis en gebruik je verschillende methodes en hulpmiddelen om met je eigen casus en een eigen stadsgenese aan de slag te gaan. Na deze cursus ben je in staat erfgoed strategisch te positioneren in jouw werkpraktijk en projecten. Tijdens de laatste dag presenteer je je eigen casus aan je medecursisten, docent en experts.
De cursus bestaat uit meerdere bijeenkomsten
- donderdag 16 maart op locatie van 12.00-17.00 uur (locatie n.t.b.)
- donderdag 23 maart online van 13.00-15.00 uur
- donderdag 30 maart online van 13.00-15.00 uur
- donderdag 6 april op locatie te Amersfoort van 13.00-17.00 uur
Is deze cursus iets voor jou?
Ben jij werkzaam in erfgoed, archeologie, bodem, omgevingsbeleid, ruimtelijke ontwikkeling of ontwerp? En doe je dat bij een gemeente, provincie, omgevingsdienst, waterschap of de Rijksoverheid? Dan is deze cursus iets voor jou.
Met deze cursus haal je niet alleen de theoretische kennis en inspiratie binnen, maar maak je ook kennis met allerlei handelingsperspectieven. Je krijgt concrete tips en informatie waar je meteen mee aan de slag kunt in je werk. Je werkt ook samen met mensen uit andere organisaties. Zij, je docent en de experts, die te gast zijn vormen een waardevol netwerk. Hier kun je ook na de cursus op terugvallen wanneer je ergens tegenaan loopt of inspiratie wilt delen.

Nathalie Vossen
- Specialisme
- Erfgoed in de fysieke leefomgeving
- Social media
Het is een bewuste keuze van mij geweest om als zelfstandig erfgoedadviseur alleen voor overheden te werken. Zo kan ik erfgoed strategisch inzetten in het ruimtelijke, sociale en economische domein.

Come ride with me through the vains of history (Muse)
3 redenen om je in te schrijven
-
Begrijp welke rol erfgoed kan spelen in urgente ruimtelijke opgaven
-
Bouw een eigen stadsgenese op en gebruik deze op meerdere manieren
-
Pas deze kennis en vaardigheden inhoudelijk én procesmatig toe in je praktijk
Veelgestelde vragen
Wij denken graag met je mee
Heb je nog vragen? Ons team vertelt je graag alles over deze of andere cursussen.
Maak gebruik van onze jarenlange erfgoed-ervaring!