ESSAY Dromen van het tuindorp

Wat kunnen wij in de huidige tijd bij woningbouwopgaves leren van de ontwerpers en architecten van tuindorpen? Denise Güth, beleidsadviseur bij de gemeente Rotterdam, schreef er vorig jaar voor de leergang Erfgoedfilosofie van de ErfgoedAcademie het essay ‘Dromen van het tuindorp’ over.

Denise

Denise Güth schreef dit essay als afsluiting van de leergang Erfgoedfilosofie, de verdiepende opleiding van de ErfgoedAcademie. In deze leergang reflecteer je samen met andere professionals op belangrijke erfgoedopgaven en bediscussieer je hedendaagse dilemma’s met bijzondere masters uit de erfgoedsector.

Vanwege het tekort aan woningen staan we in Nederland op het moment voor een enorme woningbouwopgave. Maar hoe pak je dit aan en vooral hoe hou je daarbij oog voor ruimtelijke kwaliteit en leefbaarheid voor de mensen die er gaan wonen?

‘Blijkbaar zijn wij in honderd jaar tijd vergeten dat het bouwen ook anders kan’