Erfgoed, Economie en Toerisme
Investeren in erfgoed is ook vanuit een economisch perspectief een goed idee. Erfgoed is een bewezen magneet voor recreatie en toerisme. Het versterkt het vestigingsklimaat en de vitaliteit van stad en platteland. Een goed erfgoedbeleid draagt daaraan bij en zorgt voor een cultuurhistorisch waardevolle stad of gemeente en een fijne plek voor bewoners, bezoekers en bedrijven. In deze cursus ontdek je hoe erfgoed, economie en toerisme elkaar wederzijds versterken en hoe jij hieraan bij kunt dragen. Ook leer je hoe je de bijzondere verhalen over jouw erfgoed deelt.
Alle informatie op een rij
Dit is alles wat je moet weten over deze cursus.
- Startdatum
- 14 april 2026
- Kosten
- € 750,00 (ex. 21% btw) voor publieke instellingen, overheden en non-profit organisaties. Bureaus, commerciële organisaties en instellingen betalen een toeslag van 40%.
- Doelgroepen
-
- Adviesbureaus voor toerisme
- Iedereen die beroepsmatig bezig is met verbinden van erfgoed en bezoekerseconomie
- Medewerkers van destinatie- of citymarketingorganisaties
- Medewerker gemeente, rijk of provincie
- Medewerker erfgoedorganisatie
- Docent
- Peter de la Mar
- Cursustype
- Op locatie
- Momenten
-
totOp locatie te AmersfoorttotOp locatie te Amersfoort
Andere vragen?
Wij beantwoorden ze graag! Als je twijfelt, kunnen we je ook helpen met het kiezen van een cursus die bij jou past.
Waarom deze cursus?
-
Leer wat vanuit erfgoed nodig is om toeristische potentie te benutten
-
Leer het unieke verhaal van erfgoed in jouw omgeving vertellen
-
Maak een plan van aanpak voor jouw eigen situatie
Wat je moet weten over deze cursus
Investeren in erfgoed loont. Het maakt jouw stad of gemeente cultuurhistorisch waardevol en geeft het een zichtbare identiteit. Het creëert een prettige en interessante omgeving voor inwoners, bedrijven en bezoekers en heeft financiële voordelen op diverse vlakken.
In deze cursus leer je hoe je erfgoed samen met partners in de stad inzet voor het economische en toeristische belang van je gemeente. Je doet dit mede aan de hand van praktijkervaringen in de stad Amersfoort. Ook maak je een plan van aanpak voor je eigen situatie. Je krijgt je concrete tips en kennis waar je meteen mee aan de slag kunt in je werk.
Programma
Dag 1: De economische waarde van erfgoed, citymarketing en erfgoed én de praktijk van Amersfoort (1 dag op locatie)
Dag 2: Eigen casus van de deelnemers (1 dagdeel op locatie)
Is de cursus iets voor jou?
Ben je verantwoordelijk voor erfgoed, recreatie en/of toerisme? Adviseer je daarover of ben je er op een andere manier mee bezig? En wil je meer weten over de rol die erfgoed kan spelen voor een economisch en toeristisch bloeiende stad, gemeente of provincie? Volg dan de cursus Erfgoed, Economie en Toerisme.
De cursus bestaat uit twee bijeenkomsten, waardoor je ruim de tijd krijgt om je te verdiepen in het onderwerp én een plan van aanpak te maken voor je eigen situatie. Verder werk je samen met mensen uit andere organisaties. Zij, de experts en je docent vormen een waardevol netwerk. Hier kun je ook na de cursus op terugvallen als je ergens tegenaan loopt of inspiratie wilt delen. Een boeiende excursie door de binnenstad van Amersfoort staat ook op het programma.
Experts
Naast de docent, Peter de la Mar, werk je in deze cursus samen met deze experts:
- Gert-Jan Hospers, bijzonder hoogleraar bij de afdeling Geografie, Planologie en Milieu van de Radboud Universiteit
- Gerben Baaij, eigenaar De Stadviseur
- Stephanie de Bonth, adviseur Monumentenzorg en architect, Gemeente Amersfoort
- Tieme Klinkers, beleidsadviseur Vrijetijdseconomie, Gemeente Amersfoort
Peter de la Mar
- Specialisme
- erfgoed beleefbaar maken
- Social media
Peter krijgt energie van een rol waarin hij het verschil kan maken. Met zijn analysekracht kan hij complexe situaties snel doorgronden en erop reflecteren. Met zijn organisatiekracht creëert hij overzicht en een passend pad naar een doel. Zijn communicatiekracht maakt het hem mogelijk om de juiste toon te raken, ook/juist in moeilijke situaties.
Als het lukt om mensen van erfgoed te laten houden, is de kans op duurzaam beheer en gebruik een stuk groter.
Veelgestelde vragen
Wij denken graag met je mee
Heb je nog vragen? Ons team vertelt je graag alles over deze of andere cursussen.
Maak gebruik van onze jarenlange erfgoed-ervaring!